Krainowe porady na trudne czasy | Kraina Eksperymentów
ZABAWKA ROKU 2023
KUP NAGRODZONY ZESTAW >

Krainowe porady na trudne czasy

Krainowe porady na trudne czasy

2020 rok jest dla nas wyjątkowo… hmmm… ciekawy. Dzieją się rzeczy, których nikt nie mógł przewidzieć. Jako dzieci marzyliśmy o długich wakacjach – no i teraz ktoś te marzenia spełnia – tylko że wakacje nas nie dotyczą. Nawet dla dzieciaków to nie są wakacje, bo podstawa programowa sama się nie zrobi. 

No ale cóż. Stało się. Od poniedziałku rzeczywistość układamy od nowa! Znowu będą pozamykane szkoły, dzieciaki całymi dniami w domu, a my – rodzice będziemy zmuszeni łączyć wiele różnych ról w tym samym czasie. Znacie to? Zdalna praca w domu z dziećmi wiszącymi na plecach? Wideokonferencja  z szefem, a w tle zapłakany drugoklasista nieogarniający swoich lekcji online? Nie będzie to lekki czas, ale nie ma wyjścia, trzeba przetrwać. Oby nie zwariować

Chcemy dziś napisać Wam kilka porad, które dajemy sobie nawzajem w naszym babskim krainowym gronie.

Żeby nie zwariować i żeby jakoś ten czas przetrwać!

  • bądź dobra dla siebie! Może brzmi górnolotnie, ale chodzi o takie proste, drobne dobroci. Co znaczy dobra dla siebie? Obniż poprzeczkę! Tak, wiemy, jesteś ambitną i pracowitą osobą, ale teraz jest wyjątkowy czas. Nie musisz NIC nikomu udowadniać. Nie sposób być w jednym czasie pracownikiem, mamą, nauczycielką, sprzątaczką i praczką. Skupiłaś się dziś nad emocjami dziecka – nie biczuj się za nie załadowaną zmywarkę. Masz do nadrobienia obowiązki służbowe – pomyśl, kto mógłby zająć się w tym czasie dziećmi. Jedno jest pewne – nie rozdwoisz się i nie roztroisz… Im szybciej się z tym pogodzisz będzie Ci naprawdę łatwiej!
  • zauważaj emocje i doceniaj wysiłki swojego dziecka. Ono też nie ma łatwego czasu. Rozdzielone z przyjaciółmi, wybite z rytmu i wyrwane ze szkolnej rzeczywistości. Rozmawiajcie o tym, co się dzieje. Mów, że widzisz jak wiele wysiłku kosztuje je skupienie się przed lekcjami. Proponuj aktywne spędzanie czasu – dłuuuugi spacer, rower, bitwa na poduszki albo wariowanie w stosie liści – są to sposoby na rozładowanie buzującego w nas napięcia.
  • twórzcie! Rysujcie, malujcie, klejcie. Znasz swoje dziecko i wiesz, która aktywność jest dla niego najciekawsza. Czasem pomagają gotowe kolorowanki, czasami dostęp do atrakcyjnych materiałów – na co dzień niedostępnych… Jakich? U nas działał zszywacz czy kalkulator, zebrane liście czy pasta i szczoteczka, ale nie w ustach, a na kartce. kilka chwil skupienia dziecka da Ci możliwość załatwienia swoich spraw.
  • korzystajcie z wielu dostępnych źródeł materiałów do nauki przez zabawę. Internet jest prawdziwą kopalnią pomysłów i można znaleźć w nim wiele ciekawostek, które dzieci uwielbiają. Może widzieliście nasz kanał na YouTube? Jest tam kilka filmików z eksperymentami możliwymi do zrealizowania w domowym zaciszu. Zobaczcie odcinek 10 pt. “Ukryte kolory”. W bardzo prosty i przejrzysty sposób Pani Małgosia mówi w nim czym  jest efekt kapilarny i na czym polega metoda chromatografii. Wasze dzieciaki będą zachwycone!

Przygotujcie: kolorowe pisaki, wodę plastelinę, 4 plastikowe zginające się słomki, 4 malutkie pojemniczki, paski wycięte z papieru filtracyjnego – bądź z ręcznika papierowego. Włączcie youtube’a i próbujcie.

Ukryte kolory
Ukryte kolory, YOUTUBE

Jeśli wolicie gotowe zestawy – bez konieczności przygotowywania się i kompletowania niezbędnych materiałów do danego eksperymentu – to polecamy nasze zestawy do samodzielnego eksperymentowania. Teraz, do końca weekendu w standardowej cenie kupicie wersję PREMIUM – czyli zestaw wzbogacony o instrukcję w formie filmu. Idealne rozwiązanie na trudne czasy! Otwieracie pudełko, odpalacie film i cieszycie się chwilą spokoju!

 

Pamiętajcie, wszystko kiedyś mija. Ta pandemia też minie! Skupiajmy się na tym, co nas wzmocni i pozwoli przetrwać! Zdrówka!

Zamówienie
Scroll to Top